Mysecretwindow.se

Ett fönster till min hemliga och ändå inte så hemliga värld.

Helgfilm

Skrivet av den 11 oktober, 2009 i Ditt och datt

blueray

Ja det blev filmhyra i helgen också, än så länge har vi bara sett en och det är Knowing. Den var bra tills den flippade ut i något sorts Noaksarktema. Törs skriva den spoilern för filmen är verkligen inget att se.

Ska kolla min chickflick nn, Flickvänner från förr. Får se om jag står ut med Matthew McConaughey släpigt dryga sätt att prata. Har inga höga förhoppningar på filmen, men ibland är det så skönt att få slippa använda hjärnan och bara följa en berättelse. Så nu blir det filmtajm 😉

En har tyckt till än så länge

En har tyckt till när det gäller mina tankar om “Helgfilm”

  1. Det här sa Linda den 11 oktober, 2009 klockan 14:40 1

    Vi har också sett helgfilm… före lunch. Men här blev det Kung Fu Panda. haha…
    Hjärtsalamin är faktiskt inköpt på ICA kvantum. Mmmm… den var toppengod. Fanns i tre varianter – parmesan, peppar och sesamfrö. Vi köpte peppar. Sesamfrön var inte lika god och parmesan gillar jag inte så den gick bort.

    Ja vi har en kvar…men först ska vi ta var sitt bad. M för att mjuka upp skägget inför rakning och jag för att göra inpackning och ta hand om håret 😉

    Hmmm ska fråga på mitt IC… Jag gillade det 😉